Jutro na Kościelnych Górach odbędzie się 3 edycja koncertu poezji śpiewanej pn. "Koncert Jesienny"

Na  koncert zapraszają organizatorzy - Grupa Stare Dobre Czasy.
 
Szczegóły na plakacie:
koncert jesienny

II miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zorganizowany w ramach „Dożynek Powiatu Niżańskiego – Jarocin 2017”  w kategorii Nagroda Publiczności, zdobył wieniec wykonany przez Stowarzyszenie „Kobiety z Pasją” z Jeżowego Zagościńca. Na wieniec wykonany przez stowarzyszenie zagłosowało 111 osób.

Gratulujemy sukcesu twórcom tego wieńca dożynkowego !!!

 

kobiety z pasja

W  niedzielę na boisku sportowym w Kowalach odbył się "Festyn Anielski" organizowany  przez katolickie Zgromadzenie Zakonne Sióstr od Aniołów. Wydarzenie obfitowało w występy artystyczne, liczne konkursy i zabawy, dużym powodzeniem cieszyła się "anielska kuchnia". Podczas festynu zbierano pieniądze na dokończenie budowy Anielskiego Centrum Integracji w Jeżowem. Honorowy patronat nad piknikiem, który oprócz Zgromadzenie Sióstr od Aniołów zorganizowali gmina Jeżowe i Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, sprawowali ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz, starosta niżański Robert Bednarz oraz Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, Gminne Centrum Kultury w Jeżowem oraz Biblioteka Publiczna w Groblach zapraszają do udziału w akcji Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

20 sierpnia na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Jarocinie odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego. Pogoda była wyjątkowo deszczowa, wieńce dożynkowe po Mszy Świętej zostały w kościele, aby nie zmokły.