W dniu 5 sierpnia nad zbiornikiem wodnym w Kowalach odbyły się Zawody Wędkarskie dla Dzieci o Puchar Wójta Gminy Jeżowe. W zawodach wzięło udział 46 dzieci z gminy Jeżowe i okolic naszej gminy. Po dwugodzinnych połowach konkursowych wyłoniono zwycięzców zawodów. W tegorocznej edycji zawodów klasyfikację laureatów zdominowały dziewczynki.

I miejsce - Kornelia Partyka z Mazur
II miejsce - Łucja Łach z Łętowni
III miejsce - Patryk Kowal z Jeżowego

Laureaci i uczestnicy Zawodów otrzymali puchary, medale i  akcesoria wędkarskie z rąk Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka, który dziękował dzieciom za udział w zawodach, pogratulował zwycięzcom i ich rodzicom za wspieranie i krzewienie pięknej pasji wędkarskiej swoich dzieci, podkreślił wielką wartość zawodów jako formy promocji wędkarstwa, uczenia aktywnej i sportowej rywalizacji, wartościowego spędzania czasu wolnego przez dzieci i promocji najbardziej atrakcyjnych turystycznie i przyrodniczo terenów naszej gminy.

Na zakończenie zawodów, dodatkową atrakcją i formą nagrody dla dzieci była możliwość pływania łódką po zbiorniku wodnym w Kowalach. Zawody zakończyła wspólna biesiada wędkarska.

Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Jeżowe, Stowarzyszenie Wędkarskie "Karp" w Jeżowem i  Stowarzyszenie "Kobiety z Pasją" z Jeżowego Zagościńca