W dniach 27-28 lipca 2019 po raz kolejny odbyła się największa w Gminie Jeżowe impreza plenerowa Wakacjonalia – Dni Gminy Jeżowe. Mieszkańcy Naszej gminy oraz okolicznych miejscowości mieli okazję posłuchać koncertów, pobawić się oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. A organizatorem imprezy było jak co roku Gminne Centrum Kultury w Jeżowem. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

9 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna czwarta edycja Festiwalu Kultury Historycznej LASOVIANA w Jeżowem. Organizatorem tej imprezy było Gminne Centrum Kultury w Jeżowem. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak.

Gmina Jeżowe otrzymała dofinansowanie na „Zakup instrumentów dla SSM I st. w Jeżowem” w ramach Programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczyste Obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gminie Jeżowe rozpoczęły się zbiórką Pocztów Sztandarowych z szkół i Jednostek OSP oraz organizacji z terenu gminy, harcerzy, zaproszonych gości i mieszkańców przed Gminnym Centrum Kultury.