Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu trzy tygodnie temu wydało książkę wybitnego teologa francuskiego i jezuity, Ojca Francois Xavier Schouppe pt. "Dogmat o Piekle". Książka ta została po raz pierwszy wydana w roku 1883 we Francji z wymaganymi kościelnymi zezwoleniami Nihil Obstat i Imprimatur. Jednym z trzech tłumaczy wydanego polskiego tłumaczenia tej książki jest ksiądz prałat Kazimierz Lęcznar - emerytowany proboszcz w parafii Groble.

Jest to już druga książka Ojca F.X. Schouppe przetłumaczona przez ks. Kazimierza Lęcznara i wydana przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu (pierwszą była wydana dwa lata temu książka pt. "Czyściec wyjaśniony przez żywoty i legendy o Świętych")

Wczoraj w kościele parafialnym w Groblach ksiądz prałat obchodził swoje imieniny w święto swojego Patrona - Św. Kazimierza królewicza. W czasie tej uroczystej Mszy Świętej życzenia Czcigodnemu solenizantowi oprócz ks. proboszcza Bartosza Rachwała i księdza rekolekcjonisty, składali przedstawiciele katolickich ruchów i stowarzyszeń działajacych w parafii: chóru parafialnego, scholi parafialnej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Bractwa Świętego Józefa, Caritas i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wszyscy zostali zaproszenie po Mszy na plebanię, gdzie w celach promocyjnych od ks. prałata otrzymali jego najnowszą książkę.

Książka "Dogmat o Piekle" w tłumaczeniu ks. prałata będzie wkrótce dostępna w okolicznych parafiach w cenie 15zł. W tej chwili jest dostępna w sklepiku parafialnym w parafii Groble, bądź na stronie Wydawnictwa.  Z pewnościa będzie to doskonała lektura na okres Wielkiego Postu, czas pokuty, modlitwy, postu, jałmużny i uświadomienia sobie powagi rzeczy ostatecznych czekających człowieka. W książce czytelnicy znajdą niezmienną katolicką doktrynę i naukę na temat Piekła.