Od 1 września 2016 roku Zespół Szkół w Jeżowem w ramach programu Erasmus + realizuje 27-miesięczny międzynarodowy projekt pod nazwą „Nić Ariadny – jak wybrać najlepszą drogę z europejskiego labiryntu kształcenia”, oparty na współpracy i wymianie zagranicznej szkół. W projekcie bierze udział szkoła średnia z Jeżowego, szkoły z Węgier, Niemiec i Łotwy, a podsumowujące projekt międzynarodowe spotkanie odbędzie się w Belgii. Projekt ma na celu podniesienie świadomości uczniów odnośnie znaczenia wspólnego europejskiego szkolenia na rynku pracy.

Końcowym efektem trwającej ponad dwa lata współpracy będzie strona internetowa, na której młodzież będzie mogła znaleźć informacje odnośnie tego, jakich umiejętności i kwalifikacji potrzebują pracodawcy w poszczególnych krajach. Znajdą się tam także kontakty do potencjalnych pracodawców, biur pośrednictwa pracy i cenne wskazówki, jak skutecznie ubiegać się o zatrudnienie. Inicjatorką a zarazem koordynatorem projektu po stronie polskiej jest pani Elżbieta Łagocka-Mękal, nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół w Jeżowem. Projekt ten to efekt szkolenia międzynarodowego w Porto, w którym trzy lata temu pani Elżbieta Łagocka-Mękal brała udział - wraz z koordynatorami z innych krajów. Jednak bez pomocy nauczycieli, a przede wszystkim wsparcia ze strony pani Marty Kossak- Dec oraz pani Agnieszki Kołodziej, nie udałoby się zrealizować spotkań.
Tygodniowe spotkanie w Zespole Szkół w Jeżowem to już trzecie ze spotkań młodzieży ze szkół objętych projektem. Poprzednie odbyły się w grudniu ubiegłego roku w niemieckim mieście Lehrte i w marcu w węgierskim Kecskemét. W trakcie tygodniowego spotkania 6-osobowa grupa młodzieży z każdego kraju (w sumie 18 osób) mieszkała u rodzin uczniów na terenie gminy Jeżowe, wyżywienie zapewniła Gmina Jeżowe przygotowując obiady dla gości w kuchni budynku pogimnazjalnego. W ramach zaoferowanego programu uczestnicy poznali specyfikę polskiego systemu oświaty, zapoznali się z ofertą edukacyjną Politechniki Rzeszowskiej oraz kierunkami studiów anglojęzycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. W trakcie wizyty na Politechnice Rzeszowskiej młodzież miała między innymi okazję pilotować samolot na symulatorach lotu czy zapoznać się z metodami badań kryminalistycznych. Uczestnicy projektu odwiedzili również lokalną firmę KOBEX oraz rzeszowskie biuro firmy PGS Software. Oprócz nauki pracy w międzynarodowych zespołach, podnoszenia umiejętności z języka niemieckiego i angielskiego, uczniowie wzięli udział w warsztatach z wikliniarstwa, w zajęciach ruchowych w parku Trampolin Happy Jump, zwiedzili dawną stolicę Polski - Kraków, kopalnię soli w Bochni a także poznali obrzędy andrzejkowe i wzięli udział w szeregu zabaw integracyjnych. Dzięki gościnności władz gminy Jeżowe, która umożliwiła wykupienie obiadów dla wszystkich uczestników projektu, nasi goście mogli nie tylko posmakować polskich tradycji, ale również naszych rodzimych specjałów kulinarnych.
W dniach od 15 do 21 kwietnia 2018 zaplanowane zostało kolejne (czwarte) spotkanie w Windawie (Ventspils) na Łotwie.

Program pobytu uczniów w ramach ERASMUS+