Dzisiaj, 22 czerwca w 10 gminnych szkołach (w tym 9 finansowanych przez samorząd gminny i jednej finansowanej przez samorząd powiatowy) zakończył się rok szkolny 2017/2018.
Zakończenie roku szkolnego było poprzedzone uczestnictwem nauczycieli, rodziców i uczniów w dziękczynnych Mszach Św. w kościołach parafialnych, następnie w każdej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego.  

W całej gminie rok szkolny zakończyło 321 dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w wieku 3-6 lat, 741 uczniów szkół podstawowych I-VII, 215 uczniów klas gimnazjalnych, 115 uczniów szkoły muzycznej (w większości to uczniowie gminnych szkół) i 142 uczniów jedynej gminnej szkoły średniej (wśród nich 25 absolwentów LO i 15 absolwentów TB, którzy swój rok szkolny zakończyli w kwietniu)
W Zespole Szkół w Jeżowem Centrum edukację zakończyło ogółem 410 dzieci (134 z nich to dzieci z oddziałów przedszkolnych, 176 to uczniowie klas I-VII i 100 uczniów klas gimnazjalnych, którzy swoje zakończenie roku szkolnego mieli w dniu wczorajszym)

Zakończenie roku szkolnego w ZS Jeżowe Centrum przebiegło pod hasłem "Zamawiamy słońce na dwa miesiące".Zakończenie roku to okazja do podsumowań, podziękowań i nagród dla wybitnych i wyróżniających się uczniów szkoły za osiągnięcia w różnych dziedzinach działalności szkolnej, w tym także bardzo wychowaczych i wartościowych dziedzinach jak kategoria uczciwości - tę nagrodę otrzymała Julia Socha, czy pracowitości - tu nagrodzony został Wojtek Dolecki.

Nagrodę specjalną za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymała najlepsza uczennica szkoły Oliwia Ciak z klasy IVa, która ukończyła edukację ze znakomitą średnią wyników w nauce - 5, 54.

Oprócz gratulacji i nagród dla głównych bohaterów - Uczniów, nie zabrakło podziękowań także dla instytucji i osób wspierajacych pracę szkoły. Dyrektor Katarzyna Sudoł podziękowania te skierowała szczególnie dla Wójta Gminy Jeżowe Marka Stępaka za dofinansowanie budowy rolet na sali gimnastycznej i pikniku z okazji Dnia Dziecka, do sołtysa Tomasz Kozaka za pomoc i dofinasowanie z Fuduszu Sołeckiego Dnia Dziecka, do Rodziców i Darczyńców szkoły za znakomitą współpracę i pomoc w działalności szkoły.

W fotogalerii prezentujemy przebieg uroczystości zakończenia roku szkolnego w ZS Jeżowe Centrum