W dniu dzisiejszym rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zostało poprzedzone Mszami Świętym w kościolach parafialnych, odprawionymi w intencji nauczycieli, pracowników obsługi szkół, rodziców i uczniów.

Następnie w każdej szkole miały miejsce okolicznościowe akademie związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019. W ośmiu szkołach finasowanych przez samorząd gminny naukę w klasach I -VIII rozpoczęło 844 uczniów, w klasach gimnazjalnych 102 uczniów, w oddziałach przedszkolnych i przedszkolach 320 dzieci, w samorządowej szkole muzycznej 116 uczniów (część uczniów tej szkoły to uczniowie spoza naszej gminy)

W jedynej szkole średniej na terenie naszej gminy - Zespole Szkół w Jeżowem, finansowanej przez samorząd powiatowy, naukę rozpoczęło 137 uczniów liceum ogólnokształcącego, technikum budowlanego i technikum fryzjerskiego.

Dzisiaj w całej Polsce nowy rok szkolny rozpoczęło 4,5 miliona uczniów w blisko 24 tys. szkół i placówek oświatowych.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2018/2019 - Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, w imieniu władz samorządowych gminy Jeżowe składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim duszpasterzom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkół, rodzicom, dzieciom i młodzieży.