W dniu 02 lipca 2017 r na stadionie sportowym w Kamieniu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze gmin: Jeżowe i Kamień. Ta dobrosąsiedzka tradycja  strażacka powstała  jeszcze w 1994r. z inicjatywy ówczesnego komendanta ZOSP w Jeżowem Mieczysława Ciska i od tej pory zawody są  organizowane corocznie. Gospodarzem ubiegłorocznych zawodów była Gmina Jeżowe, natomiast tegoroczna edycja odbyła się w Gminie Kamień. 

W tych zawodach startowało w sumie 19 drużyn (w tym 10 drużyn z gminy Jeżowe - 2 drużyny kobiece i 8 drużyn męskich i 9 drużyn z gminy Kamień odpowiednio 3 i 6 drużyn). Klasyfikacja zawodów była prowadzona oddzielnie dla drużyn z obu gmin. W klasyfikacji drużyn z naszej gminy w kategorii kobiecej zwyciężyła drużyna OSP Cholewiana Góra, natomiast w kategorii męskiej najlepsza była drużyna z OSP Jeżowe.

Dodatkową i bardzo oczekiwaną atrakcją zawodów był start w bezpośrednim ćwiczeniu bojowym najlepszych drużyn z gmin Jeżowe i Kamień, w walce o tzw. SuperPuchar. W tej rywalizacji SuperPuchar w kategorii kobiecej zdobyła drużyna dziewcząt z OSP Cholewiana Góra, a męski SuperPuchar wywalczyli strażacy z OSP Kamień.

Zawody stały na wysokim poziomie, wszystkie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem i wolą walki. Mimo nie najlepszej pogody zawody cieszyły się też dużym zainteresowaniem mieszkańców naszych sąsiedzkich gmin i zaproszonych gości. Był też wśród nich znakomity gość zawodów - Poseł na Sejm RP Jerzy Paul. Zwycięskie drużyny od I do III miejsca otrzymały pucharu dyplomy i nagrody, które ufundowali gospodarze i wójtowie obu gmin: Marek Stępak i Ryszard Bugiel.
Szczegółową końcową klasyfikację publikujemy  w pliku do pobrania i na ostatnich fotografiach dokumentujących przebieg zawodów.