Dużym sukcesem mieszkańca Jeżowego Przemka Ciaka, zakończyła się rywalizacja w I ogólnopolskiej edycji GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE „Rowerem przez Polskę” - Przemek w klasyfikacji generalnej wyścigu zajął znakomite10 miejsce.

 

Grand Prix Amatorów na Szosie to seria 16 wyścigów kolarskich organizowanych w każdym województwie Polski, których celem jest popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej, promowanie zdrowego trybu życia i rozwoju aktywności fizycznej, organizowanie sportowej rywalizacji na terenach atrakcyjnych przyrodniczo, odkrywanie walorów turystycznych, różnorodności oraz wyjątkowości krain i regionów Polski.
W całym cyklu Grand Prix Przemek Ciak pojechał w trzech wyścigach: w edycji świętokrzyskiej, gdzie zajął 7 miejsce, w edycji lubelskiej, gdzie zajął 5 miejsce i w edycji podkarpackiej, którą ukończył na 15 miejscu. Swoje bardzo prestiżowe miejsce w klasyfikacji generalnej zawdzięcza wysokim lokatom na tych wyścigach.

Przemek Ciak nie jest pierwszym kolarzem z naszej gminy odnoszącym sukcesy sportowe w kolarstwie, takie sukcesy ma też na swoim koncie Tomasz Błądek jeżdżący obecnie w grupie szosowej Atol-Bike Team z Puław. W kontekście rozwoju współczesnego kolarstwa rekreacyjnego i prozdrowotnego w naszej gminie warto wspomnieć jego propagatora Tadeusza Matykę, który pierwszy w gminie aktywnie jeździł na specjalistycznym rowerze szosowym i promował kolarstwo już w latach 90-tych, co czyni po dziś dzień

Przemkowi gratulujemy sukcesu, życzymy solidnego przepracowania zimy i „atomowej” nogi w przyszłym sezonie.

Za jego zgodą publikujemy kilkanaście fotografii z wyścigów edycji GPA i klasyfikację generalną.