Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeżowem zaprasza mieszkańców gminy Jeżowe do udziału w spotkaniu w ramach organizowanej przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki akcji informacyjnej, dotyczącej aktualnie realizowanego Programu 500+.

W ramach wspomnianej akcji w dniu  09.07.2019r.(wtorek) w godzinach od 12.15 do 13.15 przez Urzędem Gminy Jeżowe stacjonował będzie namiot, w którym specjaliści udzielać będą wszelkich informacji dotyczących przyznawania świadczenia wychowawczego (500+). Wszystkich Państwa, którzy chcieliby pozyskać szczegółowe informacje lub uzyskać odpowiedzi na ich nurtujące pytania dotyczące świadczenia wychowawczego, zapraszamy do udziału w akcji.

Ponadto Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowem informuje, że od 01.07.2019r. rozpoczęło się składanie wniosków w formie elektronicznej na świadczenie wychowawcze (500+) oraz świadczenie Dobry Start na nowy okres świadczeniowy, który potrwa do maja 2021 roku. Ci z Państwa, którzy chcą ubiegać się wyżej wymienione świadczenia bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online, za pomocą jednej z 4 metod: ministerialnego portalu Emp@tia, obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz poprzez bankowość elektroniczną.

Składanie wniosków w formie tradycyjnej rozpocznie się z kolei 01.08.2019r.
Przypominamy także, że w przypadku osób ubiegających się o przyznanie świadczenia na pierwsze i każde kolejne dziecko, na wniosku należy umieścić dane wszystkich uprawnionych dzieci.