W związku z zaobserwowanymi w ostatnim czasie aktami wandalizmu, apelujemy do wszystkich mieszkańców o zwracanie uwagi na akty chuligaństwa, które mają miejsce na terenie naszej gminy.

W ubiegłym tygodniu zdewastowany i zaśmiecony został plac zabaw przy parku w Jeżowem Centrum. Zniszczono zestaw zabawowy ZOO oraz elementy zabawowe, takie jak: huśtawka wahadłowa oraz wagowa.

Przypominamy, że zgodnie z art. 288 Kodeksu karnego, niszczenie cudzego mienia jest przestępstwem, za które przewiduje się karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Przepis ten stosuje się zarówno do uszkodzenia sprzętów użyteczności publicznej, jak i prywatnej własności.

Wszyscy chcielibyśmy, aby nasze najbliższe otoczenie było atrakcyjne, zadbane i estetyczne. Chcielibyśmy wyjść na spacer, usiąść na ławce i odpocząć, a także obserwować jak na bezpiecznym placu zabaw bawią się nasze dzieci.

Ale niestety, w naszym otoczeniu są osoby, które za nic mają ład i porządek, nie zważają na poniesione koszty, ani na innych mieszkańców naszej społeczności, którzy chętnie korzystają z udostępnionego mienia gminnego.

Dlatego nie bądźmy obojętni! Nie dajmy przyzwolenia aktom niszczycielstwa, które powinny spotykać się ze zdecydowanym potępieniem. Pamiętajmy, że milczenie oznacza akceptację. Jeśli widzimy, że ktoś dopuszcza się aktu wandalizmu, poinformujmy odpowiednie służby. Nasza reakcja i interwencja zwiększy szansę na ich minimalizowanie.

Przypominamy również o istnieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu można łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważamy za niebezpieczne. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”.

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 

prom 001

 aprom 002

aprom 003

aprom 004

aprom 005

aprom 007