Wojewoda Podkarpacki zaprasza do wcięcia udziału w tworzeniu „Podkarpackiej Mapy Obiektów Historyczno- Kulturalnych”: muzeów, galerii, wystaw, Sali pamięci, zbiorów historycznych, księgozbiorów, skansenów, pomników i innych ciekawych miejsc oraz zasobów z terenu naszego województwa.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych podmiotów z terenu naszej gminy m.in. domy kultury, organizacje pozarządowe, szkoły, świetlice, prywatnych kolekcjonerów, organizacje młodzieżowe, harcerskie, grupy rekonstrukcyjne, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczych straży pożarnych, uniwersytety trzeciego wieku oraz parafie i inne związki wyznaniowe.


Inicjatywa realizowana jest w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa” na lata 2017-2020 i ma na celu zamieszczenie na dedykowanej stronie internetowej wirtualnej mapy województwa podkarpackiego, na której zaznaczone będą wszystkie miejsca, gdzie zgromadzone są różne zbiory nawiązujące do kultury i historii Polski, nie tylko historyczne, ale i współczesne. W ten sposób powstanie wirtualna ścieżka edukacyjna po miejscach, w których znajdują się zbiory i kolekcje podmiotów nawiązujących do lokalnego dziedzictwa Podkarpacia.


Wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają informacje o obiektach i zbiorach nawiązujących do kultury i  historii naszego regionu, prosimy o przesłanie materiałów (opis obiektu oraz zdjęcia zgodnie ze wzorem zgłoszenia  załączonym do pobrania) w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 19 października 2020 r.


W załączniku poniżej wzór formularza zgłoszeniowego:

Formularz zgłoszeniowy