Szanowni mieszkańcy!

Od kwietnia trwa  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Podstawową metodą NSP 2021 jest spis internetowy, czyli samospis.

Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w Urzędzie Gminy Jeżowe został utworzony punkt spisowy, w którym można się spisać samodzielnie lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych.

Osoby, które nie będą mogły skorzystać z tej formy zostaną spisane za pomocą wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego.

Pamiętajmy !

Rachmistrzowie wykonują  wywiady telefoniczne, dzwoniąc do Państwa wyłącznie z numeru 22 828 88 88, 22 279 99 99.

Rachmistrzowie mogą również przeprowadzać wywiady bezpośrednie u Państwa w domach.

Respondent nie może odmówić udzielenia informacji  rachmistrzowi odwołując się do możliwości dokonania samospisu internetowego. Odmowa udzielenia informacji rachmistrzowi z powołaniem się przez respondenta na możliwości dokonania samospisu internetowego traktowana jest jak odmowa udziału w spisie.

Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie.

Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

Gminne Biuro Spisowe

Urząd Gminy Jeżowe

37-430 Jeżowe 136A

Tel. 15 8794 304 w. 124