31 sierpnia 2021 r. (wtorek ) każda osoba chcąca zaszczepić się przeciwko COVID-19 będzie mogła to zrobić w specjalnym mobilnym punkcie szczepień zlokalizowanym na placu targowym w Jeżowem.

Mobilny Punkt Szczepień
Plac targowy Jeżowe
31.08.2021 r. godz. 8:00-12:00

 

mps 19 2021 WPR

To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną porę.

Punkt będzie otwarty od 8:00 do 12:00. Tym razem na chętnych oczekiwać będzie zespół medyczny z firmy Lux Med. Szczepienie będzie możliwe bez wcześniejszej rejestracji po wypełnieniu ankiety i konsultacji z lekarzem. Szczepienie odbędzie się w specjalnie przeznaczonym do tego autobusie.

Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Dodatkową opiekę logistyczną zapewnia pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer, będzie taka możliwość.

Przed zgłoszeniem się na szczepienie należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Zgodnie z art. 32 ustawy o zawodzie lekarza, jeżeli pacjent jest małoletni, na przeprowadzenie badania wymagana jest zgoda jego przedstawiciela ustawowego, a jeżeli ukończył 16 lat – także jego. Gdy dziecko ma mniej niż 16 lat, formularz podpisuje tylko rodzic.

Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.