22 sierpnia br. w Rudniku nad Sanem odbyły się Dożynki Powiatu Niżańskiego. Tradycyjnie, świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji  rolników, której przewodniczył ks. kan. dr Kazimierz Hara. Po niej ulicami Rudnika nad Sanem, w kierunku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeszedł korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Jeżowe i Marżoretki „FORTIS”. Tam odbyła się główna część imprezy, której otwarcia dokonali: Gospodarz Dożynek Powiatowych – Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem – Waldemar Grochowski.    

Podczas Dożynek Powiatu Niżańskiego odbył się na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego oraz Konkurs Wieńca Dożynkowego. Gminę Jeżowe reprezentowały: Koło Gospodyń Wiejskich „Zalesianki”, Stowarzyszenie Ziemi Jeżowskiej „Jeżowianie” i Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowem.

Wręczone zostały także inne nagrody i wyróżnienia. Nagrodę w kategorii dla „Najlepszego Rolnika z Gminy Jeżowe” otrzymał Aleksander Sasiela ze Starego Nartu. Z kolei nagrodę dla „Najlepszego Ucznia z Gminy Jeżowe” otrzymał Kacper Wielgosz.

W trakcie imprezy nie zabrakło licznych atrakcji. Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne z poszczególnych gmin, naszą reprezentowała Kapela Ludowa Jeżowianie.

Wszystkim delegacjom z terenu gminy Jeżowe dziękuję za wzięcie udziału Dożynkach Powiatu Niżańskiego.

Już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. w Ulanowie odbędą się Dożynki Województwa Podkarpackiego. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów.