Tegoroczne maturzystki z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem – Magdalena Sobieszek i Małgorzata Peszt – zostały laureatkami XIX Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców w Rzeszowie. Finał konkursu miał miejsce 21 czerwca w Osiedlowym Domu Kultury „Karton” w Rzeszowie.

Magdalena Sobieszek zdobyła II nagrodę w kategorii: artykuł publicystyczny, za tekst „Vive memor, quam si aevi brevis”, natomiast Małgorzacie Peszt jury przyznało III nagrodę w kategorii: opowiadanie science fiction, za utwór „Przeistoczenie”.

Jury konkursu oceniło poziom konkursu, jako dobry i wyróżniło kilka szkół, z których wywodzą się zdolni uczniowie i w których na wysokim poziomie prowadzone jest kształcenie literackie oraz dziennikarskie. Te szkoły to Gimnazjum Integracyjne nr 17 w Rzeszowie, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem, Liceum Ogólnokształcące ZDZ w Rzeszowie, Gimnazjum nr 1 w Birczy i Zespół Szkół w Przewrotnem.
Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem po raz kolejny miało laureatki głównych konkursowych nagród. Z opiekunem, polonistą Ryszardem Mściszem przyjechała zdobywczyni III nagrody Małgorzata Peszt, natomiast nagrodę za nieobecną Magdalenę Sobieszek odebrała uczennica Publicznego Gimnazjum w Jeżowem – Sylwia Czubat, która wzięła udział w konkursowym wyjeździe.

Tekst i fot.: ZS w Jeżowem