Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz  życia społecznego.

Tarcza to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Wójt Gminy Jeżowe informuje, że od 05.05.2020 r.  handel na Placu Targowym  w Jeżowem zostaje wznowiony w pełnym zakresie. 

Ze względu na panujący stan epidemii zmianie ulegają terminy składania wniosków oraz oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa.

Przypominamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, że od dzisiaj wchodzi w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (np. maseczką, może to być również chustka, szalik). Maseczki wielokrotnego użytku, aby zachować ich sterylność, należy prać regularnie w wysokiej temperaturze, co najmniej 60 °C.

Gmina Jeżowe wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jeżowem podjęła działania mające na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Powzięto szereg decyzji o charakterze prewencyjnym, zabezpieczono miejsca do odbywania kwarantanny i wiele innych, mających kluczowe znaczenie w walce z pandemią COVID-19. Została uruchomiona przez Ośrodek Pomocy Społecznej specjalna infolinia, gdzie osoby potrzebujące mogą uzyskać niezbędne informacje oraz zgłosić potrzeby w zakresie dostarczania posiłku, żywności, lekarstw, możliwości uzyskania pomocy psychologicznej.

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zdrowie Mieszkańców Gminy Jeżowe, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) został zamknięty do odwołania.