W związku z nowymi obostrzeniami, które dotkną część branż, rząd przygotował 10 działań antykryzysowych dla polskich przedsiębiorców.

Rząd wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną.

Ile czasu trwa kwarantanna, kto jej podlega, co należy zrobić, komu należy się wsparcie – Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat odpowiadający na te i inne pytania związane z odosobnieniem osoby zdrowej, ale zagrożonej zarażeniem koronawirusem. Podstawowym celem kwarantanny jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz  życia społecznego.

Tarcza to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polskie państwo i obywateli przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Wójt Gminy Jeżowe informuje, że od 05.05.2020 r.  handel na Placu Targowym  w Jeżowem zostaje wznowiony w pełnym zakresie. 

Ze względu na panujący stan epidemii zmianie ulegają terminy składania wniosków oraz oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.

Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa.

Przypominamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, że od dzisiaj wchodzi w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (np. maseczką, może to być również chustka, szalik). Maseczki wielokrotnego użytku, aby zachować ich sterylność, należy prać regularnie w wysokiej temperaturze, co najmniej 60 °C.