Dzisiaj na Podkarpaciu rozpoczyna się największy festiwal folklorystyczny na świecie - XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów 2017, który potrwa do 26 lipca. To wielkie wydarzenie artystyczne i organizacyjne ze względu na skalę przedsięwzięcia jest organizowane raz na 3 lata od 1969r - wówczas festiwal odbył się po raz pierwszy.


    Organizowany od 48 lat Festiwal jest niezwykle ważny dla Rzeszowa i Podkarpacia oraz dla Polonii całego świata. Należy do najważniejszych tego typu imprez narodowych, cieszy się wielkim uznaniem i renomą. Wyróżnia się nie tylko liczbą uczestników oraz formułą artystyczną prezentując zespoły w wielu miejscach Podkarpacia bardzo szerokiej publiczności, a także światu w ramach transmisji koncertów przez Telewizję Polonia i Telewizję Rzeszów.

    Na tę edycję Festiwalu do Rzeszowa przyjechało 40 zespołów z 5 kontynentów. Artystycznie festiwal rozpocznie się w piątek 21 lipca barwnym korowodem, który przejdzie ulicami miasta. Główne koncerty odbędą się 24 i 25 lipca w rzeszowskiej hali „Podpromie”. W programie festiwalu znajdują się także występy zespołów na rzeszowskim rynku oraz w wybranych miejscowościach województwa podkarpackiego.
    W sobotę 22 lipca XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych Rzeszów 2017 podziwiać będą widzowie z całej Polski, dzięki wakacyjnemu programowi „Lato w regionach”. Zachęcamy jednak i polecamy uczestnictwo w Festiwalu na żywo i osobiście.

Program Festiwalu i plakaty festiwalowe na fotografiach.

Więcej informacji na stronie Rzeszowskiego Oddziału Stowarzyszenia "WSPÓLNOTA POLSKA" oraz  na stronie wydarzenia w serwisie Facebook