Jutro Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nisku Elżbieta Bartler podjęła decyzję w formie rozporządzenia zmieniającego o odstrzale 67 dzików na terenie powiatu niżańskiego.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej na całym terenie województwa podkarpackiego w dniach 9-18 listopada, dodatkowej akcji doustnych szczepień lisów.

W najbliższą niedzielę 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, zapraszamy mieszkańców gminy na uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Uroczystości oficjalne rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 (szczegółowy program na plakacie) Natomiast wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na 2 część obchodów - Ogniska Niepodległości 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął decyzję o wydłużeniu terminu przyjmowania wniosków o przyznanie  pomocy klęskowej  dla rolników do 16 listopada.