W nawiązaniu do obietnicy zapowiedzi terminu spotkania informacyjnego dotyczącego rządowego program "Czyste powietrze" informujemy, że to spotkanie odbędzie się w dniu 12 września (środa) w Gminnym Centrum Kultury w godzinach 16.00- 19.00. Zapraszamy wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, którzy są zainteresowani  uzyskaniem dotacji lub nisko oprocentowanego kredytu na termomodernizację swoich budynków z tego programu.

Zakończone zostały prace Gminnej Komisji ds. szacowania szkód, zakresu i wysokości strat w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej wywołanych przez suszę na terenie Gminy Jeżowe. W biurze powiatowym ARiMR można jeszcze składać wnioski o suszową pomoc klęskową.

Na portalu Nowiny24 ruszył największy plebiscyt na Podkarpaciu oceniający władze samorządowe!!!
Jak rządził prezydent, burmistrz, wójt lub starosta Twojego powiatu, miasta lub gminy? Który radny był najaktywniejszy i najskuteczniejszy? Głosuj na samorządowców w wielkim plebiscycie pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla i Wojewody Podkarpackiego, Ewy Leniart.

Rusza akcja informacyjna dotycząca rządowego program "Czyste powietrze". Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli uzyskać dotacje i nisko oprocentowany kredyt na termomodernizacje budynków.

Ustawa Prawo Łowieckie została znowelizowana po raz kolejny i od 23 sierpnia będą obowiązywać jej nowe przepisy w zakresie szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych. Dotyczą one zmiany składu zespołu dokonującego szacowania, obiegu dokumentów związanych z samym szacowaniem oraz komunikacją personalną w tym zakresie.