12 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Cholewianej Górze odbył się 14 Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. To już czternasta edycja, więc kiedy zaczynała się historia tego konkursu, niektórych spośród tegorocznych uczestników nie było jeszcze na świecie!

Nauczyciele i uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jeżowem zapraszają przyszłych jej adeptów na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się jutro, 14 kwietnia w godzinach 11.00-14.00 w siedzibie szkoły (dawne gminazjum), natomiast w niedzielę 15 kwietnia zapraszają do jeżowskiego kościoła parafialnego (pw. Narodzenia NMP) na Koncert Wielkanocny, który odbędzie się po Mszy Świętej - ok. godz.12.00.

10 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Narcie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny: „Mistrz Ortografii” dla uczniów II i III klasy szkoły podstawowej. Wzięli w nim udział reprezentanci wszystkich szkół z gminy Jeżowe. Uczestnicy napisali godzinny test, na który składały się różnorodne zadania ortograficzne, a ich prace oceniali nauczyciele – opiekunowie.

7 kwietnia w Rudniku nad Sanem odbyła się uroczystość upamiętniająca uczniów z miejscowego Seminarium Nauczycielskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski w latach 1914-1920 (w tym także w obronie Lwowa), a także młodzież z powojennej antykomunistycznej organizacji "Orlęta". W uroczystościach zorganizowanych w kościele pw. Św. Trójcy uczestniczyli m.in. bp. Edward Frankowski, prezes IPN Jarosław Szarek, parlamentarzyści, samorządowcy, rodziny Orląt, ich dzieci i wnuki, a także kilkunastoosobowa grupa Młodych Orląt z Jeżowego.

Dyrektor Zespołu Szkół w Jeżowem Stanisław Haduch, kadra dydaktyczno-wychowawcza i uczniowie zapraszają na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się w dniu 20 marca.

Szczegóły na plakacie