„Uchwała antysmogowa” obowiązująca na terenie województwa podkarpackiego od 1 czerwca 2018 roku została przyjęta przez Sejmik Województwa Podkarpackiego w dniu 23 kwietnia 2018 r. (Nr LII/869/18) wprowadza okresy przejściowe na wymianę starych, wysokoemisyjnych kotłów c.o.

Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Drogie dzieci

Nadeszła już wiosna, to doskonały czas na zgłębianie tajników przyrody, poznawanie jej tajemnic nie tylko ze szkolnych podręczników. To czas na obserwacje otaczającego nas świata i czas na zastanowienie się, jak możemy otoczyć Ziemię troskliwą opieką.

W dniu 23 kwietnia 2018 r. Sejmik Województwa Podkarpackiego przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa podkarpackiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, tzw. uchwałę antysmogową. Zostały w niej, na każdego z nas nałożone zakazy oraz obowiązki mające na celu poprawić jakość powietrza.