3 maja - w dzień święta kościelnego i narodowego, odbyła się po raz pierwszy w naszej gminie wyjątkowo atrakcyjna impreza sportowo-rekreacyjna "Rowerowa Szarża po Złotą Jeżynę"

, której celem jest promocja walorów przyrodniczych i turystycznych naszej gminy, promowanie zdrowia, zdrowego stylu życia, promocja sportu i aktywności fizycznej, a także szlachetnej, sportowej rywalizacji. Już pierwsza edycja rajdu zgromadziła na starcie blisko 70 zawodników i pasjonatów jazdy na rowerze z różnych miejscowości Podkarpacia i naszej gminy.

 

    Ten rowerowy rajd po bardzo ciekawych terenach naszej gminy rozgrywany był na dwóch dystansach: 10 km (1 pętla) - dla amatorów i mniej zaawansowanych pasjonatów kolarstwa oraz 20km (dwie pętle) - dla zaawansowanych pasjonatów i profesjonalistów. Zróżnicowana technicznie i terenowo trasa rowerowego crossu wskutek niedawnych opadów deszczu (w tym wczorajszych) stała się jeszcze bardziej wymagająca. Nie zraziło to jednak uczestników, których zdecydowana większość pojechała dystans 20km.
    W kategorii amatorskiej zwyciężył Tomasz Kopeć z Jeżowego, drugie miejsce zajął Mateusz Kak z Grobel, trzecie miejsce wywalczył Sebastian Chamot z Cholewianej Góry. W kategorii profesjonalistów zwyciężył Andrzej Kumik z Ulanowa, drugi na linię mety przyjechał Filip Sudoł ze Stalowej Woli, a trzecie miejsce na podium zdobył Łukasz Małaszowski  z Ulanowa.
    Wszystkich laureatów w obu kategoriach nagrodził Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, z pomocą dyrektora Gminnego Centrum Kultury Zbigniewa Bednarza, wykonanymi ręcznie i specjalnie przygotowanymi na ten cel statuetkami Złotej Jeżyny, dyplomami i upominkami.
    Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli ten rowerowy rajd (61 osób), została wylosowana nagroda specjalna - rower trekkingowy, ufundowany przez firmę "Rowerowo" z Jeżowego. Szczęśliwy los dopisał Mateuszowi Pieróg ze Stalowej Woli.
    Organizatorami imprezy była Gmina Jeżowe, Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, OSP Jeżowe oraz lokalni pasjonaci kolarstwa.

   Fotogaleria z Rowerowej Szarży po Złotą Jeżynę na facebookowej stronie Gminy Jeżowe na stronie GCK Jeżowe i prywatnym profilu Pauli Orszak

   Pełne wyniki na stronie GCK Jeżowe