Uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Jeżowem, Zespół Szkół w Jeżowem Centrum zainaugurował kilkudniowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

W uroczystości oprócz zaproszonych gości: Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, radni Rady Gminy Jeżowe, dyrektorzy gminnych instytucji, uczestniczyła cała społeczność szkoły: dyrektor szkoły Katarzyna Sudoł, nauczyciele, pracownicy administracyjni i techniczni szkoły, rodzice i uczniowie. Kilkusetosobowy, barwny korowód uczestników z pocztami sztandarowymi, flagami narodowymi i kokardami, przemaszerował drogę z placu szkolnego do kościoła parafialnego, gdzie Mszę Świętą odprawili Ks. Łukasz Maliński i Ks. Patryk Gładkowski, który wygłosił okolicznościowe kazanie poświęcone odzyskaniu niepodległości Polski przed 100 laty i warunkom jakie musiały zaistnieć, by Polacy wolność po niewoli w zaborach mogli odzyskać - kilkudziesięcioletnie przygotowanie modlitewne i duchowe narodu, czyn militarny i praca na rzecz Ojczyzny.

W Mszy Świętej bardzo aktywnie uczestniczyły poszczególne grupy i reprezentanci szkoły, przygotowując czytania mszalne, śpiew liturgiczny, modlitwę wiernych i dary na Ofiarowanie. Mszę zakończyło uroczyste odśpiewanie hymnu "Boże coś Polskę". W imieniu całej społeczności szkolnej podziękowanie za odprawienie Mszy Świętej za Ojczyznę złożyła dyrektor ZS Jeżowe Centrum Katarzyna Sudoł. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy spotkali się na parafialnym parkingu, by na narysowanych konturach Polski, zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, które zdarza się zrobić raz na 100 lat.

Z zapowiedzianych i zaplanowanych przez ZS Jeżowe Centrum dalszych części obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości czeka nas jeszcze w najbliższą środę 7 listopada "Wieczornica Piosenki Patriotycznej" w budynku pogimnazjalnym o godzinie 17.00 połączona z rozdaniem nagród w konkursie rodzinnym "Orzeł Biały" i dwa dni później - 9 listopada w piątek o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę także w budynku pogimnazjalnym, gdzie dokładnie o godz. 11.11 nauczyciele i uczniowie szkoły wezmą udział w akcji "Rekord dla Niepodległej", której patronuje MEN, polegającej na odśpiewaniu 4 zwrotek Hymnu Państwowego w łączności ze wszystkimi szkołami w Polsce, które zgłosiły się do tej akcji.

Fotografie z uroczystości w galerii zdjęć