Zbliża się święto Wszystkich Świętych, rośnie aktywność złodziei, dlatego podkarpacka policja ogłosiła komunikat i ostrzega przed cmentarnymi złodziejami.

Aktywność cmentarnych złodziei rośnie właśnie teraz, gdy przed dniem Wszystkich Świętych wielu mieszkańców regionu odwiedza cmentarze, by uporządkować groby swoich bliskich. Często pozostawiamy torebki, saszetki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce obok. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodziei, którzy kradną także kwiaty, wazony i ozdoby nagrobne.

„Dlatego policja apeluje o trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy, jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków” – mówi Anna Klee z podkarpackiej policji.

Policja przypomina również, aby podczas pobytu na cmentarzach zwracać pilną uwagę na dzieci. Wśród tłumów ludzi odwiedzających cmentarze maluchy łatwo mogą się zgubić.

Komunikat policji (audio)