W niedziele 17 lipca, Ochotnicza Straż Pożarna w Jacie obchodziła jubileusz 70-lecia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Jacie, której przewodniczył ks. proboszcz Janusz Depciuch.

Po niej strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy, prowadzeni przez mażoretki FORTIS z Jeżowego,  Orkiestrę Dętą Gminy Jeżowe oraz poczty sztandarowe jednostek OSP przeszli na plac przy remizie, gdzie rozpoczęły się główne obchody. Po oficjalnym meldunku z przekazaniem placu i podniesieniu Flagi RP przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, prezes OSP w Jacie dh Jan Sudoł przybliżył rys historyczny jednostki. W kolejnej części przystąpiono do odznaczenia wyróżnionych strażaków. Pamiątkowe statuetki z rąk wójta gminy Jeżowe Marka Stępaka otrzymali: dh Jan Sudoł, dh Stanisław Czubat, dh Tadeusz Gryga, dh Franciszek Furtak, dh Jerzy Kowal oraz dh Leszek Wąsik. Podczas uroczystości padło wiele podziękowań i słów uznania dla strażaków ochotników za ich społeczną służbę oraz działalność ratowniczą.

W wydarzeniu uczestniczyli również: starosta niżański Robert Bednarz, z-ca wójta gminy Jeżowe Michał Wasyliszyn wraz z radnymi Rady Gminy Jeżowe, poseł na Sejm RP Jerzy Paul, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP dh Gabriel Waliłko.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości zaproszeni goście i strażacy udali się na wspólny poczęstunek.

W imieniu społeczności gminy Jeżowe, wszystkim Druhom OSP w Jacie serdecznie gratulujemy wspaniałego jubileuszu oraz życzymy wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

***

Przy okazji jubileuszu,  KGW „Jacianki” zorganizowało piknik rodzinny. Dla mieszkańców przygotowano mnóstwo atrakcji. Na najmłodszych czekały dmuchańce i zabawa w basenie z kulkami, była również wata cukrowa i popcorn.  Dokonano także uroczystego otwarcia boiska do siatkówki plażowej, po którym rozegrany został turniej. Na zwycięzców czekały medale i słodkie upominki. Oczywiście nie zabrakło strefy gastronomicznej przygotowanej przez KGW. Piknik  zakończono zabawą taneczną.