W sobotę, 11 listopada, przypada 𝟏𝟎𝟓. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dla upamiętnienia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które ma głębokie korzenie historyczne i przypomina nam o epokowym wydarzeniu w dziejach Polski. To właśnie tego dnia w 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. To triumf determinacji, odwagi i poświęcenia wielu pokoleń naszych przodków, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Haller, Ignacy Daszyński, Wincenty Witos i Wojciech Korfanty to mężowie stanu, którzy byli ojcami Niepodległej. Wywodzili się z różnych środowisk politycznych, ale ich wspólnym celem w roku 1918 było odbudowanie własnego państwa przez Polaków.

Narodowe Święto Niepodległości to dzień, podczas którego odnawiamy nasze zobowiązanie do pielęgnowania dziedzictwa niepodległościowego oraz kultywujemy wartości patriotyzmu. Pragniemy serdecznie zachęcić wszystkich mieszkańców do aktywnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, jak również zaangażowania się w inicjatywy podkreślające wyjątkowość tego dnia. Dobrym zwyczajem, a także patriotycznym obowiązkiem jest wywieszanie w tym dniu flagi narodowej. Zachęcamy zatem wszystkich mieszkańców Gminy Jeżowe do wywieszenia flag na swoich posesjach, aby wspólnie oddać hołd Bohaterom i upamiętnić chwile, w których odzyskaliśmy wolność i niepodległość.

Niech ta rocznica będzie przypomnieniem o naszej wspólnej historii, o trudach i ofiarach naszych przodków, którzy dążyli do wolności, i o wartościach, które naszą narodową tożsamość kształtują!